سفرنامه ۴

برای باری دیگر فرصتی یافتم تا قدم به خاک چین از طریق فرودگاه گوانجو گذاشته و در بدو ورود به این کلان شهر بزرگ که سومینشهربزرگ چین میباشد همچون همیشه با چینی در حال مدرن شدن و سربه فلک کشیدن روبرو شدم در حالی که همه در حال حرکت و جنبش هستند از نظام پرقدرت کمونیستی فقط نامی پوسیده و خنده دار باقی است اما دولت در لوای همین نام در زباله دان تاریخ افتاده نظم و ترتیب و قدرت خود را در اداره یک میلیارد نفر به رخ میکشاند ، همه منظم ، متبسم و در حال حرکت سزیع هستند .
گوانجو که اکنون جمعیتی بالغ بر دوازده میلیون نفر را در خود جای داده است سالی دوبار با برقراری بزرگترین نمایشگاه کسب و کار جهان ( کانتون ) ، قدرت تجاری و صنعتی چین امروز را به جهانیان عرضه مینماید .

برای ما ایرانیان نمایشگاه و شهر گوانجوبا یکدیگر اجین هستند و چنانچه در سایتهای فارسی زبان کلمه : گوانجو را جستجو کنید 98% اطلاعات ارائه شده مربوط به نمایشگاه میباشد ... چون هدفم در این وبلاگ ارائه تجربه شخصی و نه کپی یا تحلیل دیگران است ، اطاله کلام نکرده و برای مشتاقان بیشتر در مورد گوانجو و نمایشگاه کانتون ، گردشی در اینترنت را توصیه مینمایم .

مترو گوانجو یکی از مدرنترینهای امروز جهان است و برای مبتدی ترین مسافران با دریافت نقشه ای کوچک و دانستن مختصر زبان انگلیسی بهترین وسیله جابجائی در این کلان شهر است ، 11 خط که به شماره و همچنین رنگ از یکدیگر تفکیک شده اند تمامی شهر را از ساعت 6 تا 23 پوشش میدهند ، بهتر است بجهت بزرگ بودن شهر قبلا هتل خود را رزرو کنید که بهترین راه اینترنت است ، غذای سالم و حلال کمی از مشکلات این سفر است ، البته رستورانهائی که در منطقه عرب ها به وفور موجود هستند این خدمت را با نرخ های نه چندان ارزان ارائه میدهند ، یکی از بهترین راه ها همراه داشتن غذای آماده از مبدا سفر است .

برای ورود به نمایشگاه عکس و گذرنامه خود را همراه داشته و چنانچه دعوتنامه یا کارت نمایشگاه قبلی را همراه داشته باشید از پرداخت 200 یوآن ورودی معاف هستید ، برای رفتن به نمایشگاه حتما از قبل برنامه ریزی کرده و وقت خود و نوع کالائی که هدف شماست را تنظیم کنید ، برای اینکه بزرگی نمایشگاه را بعرض برسانم مثال میزنم که : دراین فازنمایشگاه (فاز یا مرحله سوم نمایشگاه یکصد و دهم ) 16 سالن در 4 طبقه از تاریخ نهم آبان تا 13 آبان برقرار بود که صنف کاری ما ( منسوجات و منسوجات خانکی ) در سه سالن 14 و 15 و 16 بود و ما با اینکه مرحله چندم بازدید از این نمایشگاه را تجربه و تسلط قبلی بر آن داشتیم با 3 روز کامل وقت گذاشتن توانستیم : 10 % قسمتها را بصور تخصصی - 30 % قسمتها را بصورت عبوری 30% قسمتها را بصورت کاملا سریع و 30% را اصلا ندیدم را پشت سر بگذاریم .

نمایشگاه از ساعت 9 تا 18 دائر میباشد ، سعی کنید ساعت خروج خود را حداقل 30 دقیقه قبل از پایان وقت قرار دهید تا با ازدحام خروجی بقیه بازدید کنندگان مواجه نشوید .

حتما از تاییدیه بلیط خود اطلاع کامل داشته باشید و برای رفتن به فرودگاه حتما برنامه ریزی حضور 2 ساعت قبل از پرواز را داشته باشید ، چنانچه از مترو میخواهید استفاده نمائید یکساعت را برای طول مسیر در نظر بگیرید ، در هر حال مطمئن باشید حدود نیم ساعت قبل از پرواز ، کانتر پرواز بسته میشود .

iranianlc

ساختمان نمایشگاه کانتون فیر
نمایشگاه کانتون از مهمترين رخداد هاي دنياي تجارت بين الملل محسوب ميشود.
امیدواریم مطالب این سایت برای شما که قصد بازدید از نمایشگاه را دارید مفید واقع گردد.

www.cantonfari.ir
اولین وب سایت تخصصی نمایشگاه گوانگجو ( کانتون فیر )

instagram

ما را در اینستاگرام بهمراه داشته باشید.
instagram.com/cantonfair.ir

telegramآخرین اخبار و اطلاعات نمایشگاه کانتون فیر را در شبکه تلگرامی ما دنبال کنید.
cantonfair_ir@